



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Radiation Hardening | No |
| Type | Active |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 16 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Number of Channels | 1 |
| Nominal Supply Current | 17 mA |
| Max Dual Supply Voltage | 8 V |
| Min Dual Supply Voltage | 2.375 V |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
